Jdi na obsah Jdi na menu
 


Září 2009

30. 9.2009 - A zase k doktorovi...  Tentokrat naštěstí jen na očkování proti vzteklině. A příští stačí až za rok. Juchůůů! 

26. 9.2009 -  A jede se za dědečkem!  Jůůů, ten měl radost, když mě viděl! Bál se chudák, že nemůžu vůbec chodit. To bylo přivítání!  Celýho jsem ho umyla, prý je rád, že už se nemusí sprchovat...  Zato ale strčili do sprchy mě...  Jak jsem se včera počůrala, tak jsem prý moc nevoněla. Vůbec se mi to nelíbilo. Už chápu, proč byl děda tak rád, že on už se sprchovat nemusí... 

25. 9.2009 - A jedeme zase za paní doktorkou. Dneska nás veze teta Hanka, páneček má firemní akcičku. Aspon někdo si užívá...  Teta mě vyzvedla, pak jsme jely pro paničku do Brna a frčíme dál. Nesmím celý den papat. To je teda na dvě věci! Mám hlad jako vlk.   Panička mi koupila žvýkací kostičku s příchutí máty, myslí si, že mě tím uchlácholí. Fůůůůj, smrdí to jako bolavá noha, to teda nechci!  U paní doktorky jsem dostala injekci, že po ní prý budu pěkně spinkat. To vám teda pěkně děkuju.  Jak se mi uvolnily svaly, tak jsem se komplet vyprázdnila a to jsem ani nechtěla...   Pak se mi rozjely tlapky jak žábě a byla jsem v limbu. Paní doktorka se divila, že to šlo tak rychle. Prý jsem ideální pacient.  A pak už mě musely holky nosit ve dvou, protože jsem prý byla moc těžká. Paní doktorka mi udělala všemožný snímky, ozářila i chudáka paničku, která u toho musela asistovat. A je tam mírná DKK.  Ale přední tlapky mám prý stejně nervového původu a že máme jet na neurologii. Tak panička není vůbec šťastná.  Ale ještě si máme počkat do úterý na výsledky. Jo a taky paní doktorka řekla paničce, že už přezubuju... Ani o tom nevěděla, jsem totiž tak šikovná, že nic neničím a není to na mě poznat. Už mám pár druhých zoubků.  Spinkala jsem až do čtvrt na 11, pěkně jsem chrápala, jazyk venku, aby mi prý nezapadl.  Pak jsem se pokoušela vstávat, ale hlavička mi pořád padala, tak jsem to ještě na chvíli zalomila. Konečně jsem dostala alespoň trochu granulek, šla jsem ven s paničkou čůrat a pak jsme šly obě na kutě.

 22. 9.2009 - Tak máme výsledky krve. Hematologie v pořádku, ale mám velký nepoměr vápníku a fosforu, což je špatný kvůli vývoji kostí. Hladinu fosforu musíme snížit...

21. 9.2009 - O chlup jsem se zlepšila, ale pořád to není ono.  Panička nám domluvila schůzku u jedné moc milé paní doktorky, specializuje se na ortopedii a rentgenologii. Tak jedeme na výlet. No, konečně se z toho baráku zase někam dostanu.  Paní doktorka na mě byla strašně hodná, říkala mi myško a žížalo, i když jsem pejsek...  Jak může dělat veterinářku, když ani neví, co jsem za zvířátko?  Tak se mi asi hodinu věnovala a říkala, že to bude nejspíš DKK a že jestli mám kyčle po babičce a budu velká po tatínkovi, tak to bude problém.  Vzala mi krev a v pátek máme přijet na RTG, aby se mi na ty kyčle podívala.

15. 9.2009 - Dneska byl hodně smutný den. Pánečci měli nějaký červený opuchlý oči a nebyla s nima žádná sranda.  Zůstali se mnou doma celý den, i když je den pracovní... Asi proto, že jsem se nemohla skoro vůbec postavit na nožky a i chození mi dělalo velký problémy.  Odpoledne jsme jeli na neurologii, kde si mě prohlídla napřed paní doktorka a pak ještě pan doktor. Prý mi tlačí z velké pravděpodobnosti obratle na míchu, protože rychle rostu.  Musím dostat jiné granulky, papat míň a být alespoň měsíc v klidu. To znamená žádné procházky, jen vyčůrat a vykakat a zase domů. No, jak já tohle vydržím?  Snad se prý začnu zlepšovat. A tak doma začaly velké změny. Dostala jsem do kuchyně koberec, aby mi to neklouzalo a panička musela vypucovat dveře od kuchyně, které páneček přinesl z půdy. Prý to byla chuťovka, protože byly pěkně zadělaný od netopýřích hovínek...  No cooo, já hovínka docela ráda.  A tak teď jsem zavřená jen v kuchyni, abych moc neběhala a neublížila si. Jo a taky nesmím žádný dobrůtky, abych nenabírala.  Povím vám, pěkná otrava.  Tak mi panička dala aspoň mrkvičku. Ale ta mi teda šmakuje, to zase jooo. Prý jsem asi králíček. 

14. 9.2009 - Ach jo, proč je zase pondělí? To znamená, že pánečci jdou do práce a já se musím nějak sama zabavit...  Což by bylo jednodušší, kdybych měla k dispozici celej byt, by pak koukali, jaký jsem jim nachystala překvápko.  Co v kuchyni a na chodbě? Tam už to znám... A aby toho nebylo málo, tak za mnou nemohla dorazit teta Hanka.  Takže jsem byla sama celý den. Ale byla jsem mooooc šikovná. Jen jedna loužička a to jsem ani nekakala ráno!  Takže byla veliká pochvala.  Ale večer jsem se paničce moc nezdála, navíc mě štípla vosa do tlapky a tak jsme šli k veterinářce. Paní doktorka nás poslala na neurologii, že se jí moc nelíbím...  Já? Takový krásný štěnátko???  A tak panička byla jak hromádka neštěstí.

13. 9.2009 - Byli jsme na víkend papa, kousek od Letohradu v jednom rekreačním zařízení. Páníček tam měl sraz se spolužákama z VŠ, tak jsme jely s paničkou jako jeho doplňek... Jinak by to nešlo, že?   Bylo to tam moc fajn, příroda, prochajdy, Connie - německý ovčák páníčkovy spolužačky. A hlavně hodně lidí, kteří si mě všímali, takže jsem byla opět ve svým živlu.  No a v neděli jsem viděla konečně tu slavnou Ginu!  Hlavně kvůli ní se prý panička rozhodla, že si pořídí caníka. Musím teda říct, že poslouchá jako hodinky, což mě teda ani nehne!  Ale hrát si teda nechtěla... 

10. 9.2009 - A jde se ven se Sárinkou!  Je stejně hravá jako Terezka, ale zase není tak odolná... Přeci jen buldok, je buldok, ze ano?  Ale i tak to bylo parádní. Doufám, že brzy zase někam půjdeme. 

 9. 9.2009 - Dnes jsem byla poprvé s páníkama na cvičáku. Bylo to zajímavý, pořád jsem dostávala dobrůtky a ani jsem moc nevěděla, za co.  Ale byla tam jedna půlroční fenka Sárinka a s tou jsme si hned padly do oka!  Dá se s ní suprově dovádět.  Paničky si vyměnily tel. čísla, že spolu někam vyrazíme. Tak už se moooc těším. 

 8. 9.2009 - Ach jo, dneska jsem byla sama doma 8 hodin!  Čekala jsem na tetu a nic!  Prý musela kvůli nějakejm černejm šutrům, co jim dovezli na topení, zůstat doma.  No, ale tak zvládla jsem to, co jsem měla taky dělat, že? Panička říká, že jsem její šikovná holčička.  Byla se mnou za odměnu 2x na prochajdě. Tak jsem se alespoň pěkně vyběhala a pak spala jak dřevo a chrápala jak dřevorubec. 

 7. 9.2009 - A zase pondělí a pánečci musí do práce.  Taky z toho prý nemají radost, ale co mám teprve říkat já?  Ještě, že mám tak hodnou tetu a staví ze za mnou...  Ale večer jsem byla s pánečkama na dlouhé procházce u rybníka, potkali jsme toooolik pejsků...   Starší dámu Barborku, která na mě byla moc hodná, ale hrát si už nechtěla a pak dva černé labradory - maminku a její 4-měsíční dceru. Napřed jsem se teda celá naježila a děsně jsem vyváděla, ale pak se mi zase strašně chtělo hrát! 

  5. 9.2009 - Mám novýho kamaráda!  Jmenuje se Enji a je to stafordský teriér. Trošku telátko, ale prý budu ještě větší.  Byli jsme na super prochajdě v lese. Jeho pozornost jsem si musela teda fest vynucovat, protože už je to starší pán, tak ho moc na legrácky neužije, ale občas se na chvíli připojil.  No co, mně stačila jen jeho přítomnost a že kolem něj můžu poletovat.  A pak jsem se k veliké nelibosti paničky  navoněla hovínkem  a měli jste vidět, jak jsem se Enjimu nakonec líbila.  Škoda jen, že panička neměla foťák.  Příště musíme vzít, ať mám na Enjiho taky nějakou památku. 

 4. 9.2009 - Musela jsem vydržet celých 6 hodin sama doma.   Ráno pánečci odjeli. Pak za hodinu a půl najednou Hanka ve dveřích. Vůbec jsem nevěděla, že doma ještě někdo je, tak jsem čuměla jak péro.  Jak jsem včera měla na pilno a usnula v kuchyni, tak mi nějak uniklo, že u nás teta, strejda a Bonnie spinkají. Jen si zajeli pro něco do Brna, pak mě vyvenčili a pak už jsem to musela zvládnout sama. Ale byla jsem moc šikovná. Čůrala jsem jen na plínku a vydržela jsem od rána nekakat!  Panička mě moooc chválila, i když měla podezření, že jsem ty hovínka po sobě uklidila...  Prý po tom, co předvádím venku, by se ani nedivila. A večer jsme jeli za rodičema paničky, její maminka bude mít narozeniny, tak jsme zašli na večeři. Já samozřejmě dostala jen granulky doma. 

 3. 9.2009 - Parááááádáááá! Dnes si pro mě Hanka, Pavel a Bonnie přijeli a vzali si mě s sebou na odpoledne k Hance domů Panička totiž chystala oslavu narozenin na večer. Celý odpoledne s Bonnie!   Prošmejdila jsem to u nich durch, brala Bonnie hračky, pamlsky, lezla jí do pelechu... No, povím vám, že se divím, že jsem od ní nedostala pořádnou nakládačku, asi je to flegmouš...  Být to já, tak bych si asi naliskala!  A večer jsme jeli zase domů, pak se slavilo a spinkalo.   Chápete, být odpoledne s Bonnie mi nedalo spát, tak jsem pak byla taaaak unavená, že jsem usnula v pelíšku v kuchyni a vůbec mi to tam až do rána nevadilo... Jinak bych do 5 minut dolezla za paničkou. 

 1. 9.2009 - Dnes tu za mnou byla teta Hanka, strejda Pavel a obřík Bonnie.   Jezdí mě teď každý den kolem 12 venčit, když jsou pánečci v práci, abych si prý zvykala postupně. Každopádně jsem byla moc šťastná, že mě přijeli rozptýlit.  No a večer mě panička vzala za odměnu k doktorovi...   Pěkně děkuju! Tak už mám třetí přeočkování a za 3-4 týdny prý můžu na očkování proti vzteklině.   Nevšimla jsem si, že bych byla nějaká vzteklá... 

<===  Srpen 2009                                                         Říjen 2009  ===>